archiv otázek a odpovědí k revitalizaci

Bude už v zimě 2014/15 možné topit plynem? (16/7/2014 doplnění 25/8/2014)

Vznesli jsme dotaz na ČNES dopravní stavby a.s., tedy zhotovitele projektu plynofikace, zda budeme moci přístí zimu již topit plynem.
Téměř jistě budou před zimou dokončeny stavební práce na plynovém vedení a přípojkách, ale k tomu, abychom mohli odebírat plyn, jsou nutné ještě další kroky. Kolaudace větví plynového vedení, kdy musí všichni odběratelé mít řádně dokončenou a zajištěnou přípojku. Všechny budníky popř. niky musí být zevnitř začištěny bez jakýchkoliv děr, apod. , osazeny dvířka a zakryto (zazděno, zaomítnuto) potrubí vedené v drážkách pod nikami. Bez tohoto nepřistoupí plynárny k přejímce.
Navíc je třeba dořešit administrativní záležitosti než dojde ke kolaudaci a napojení potrubí ze strany magistrátu.
A samozrejme musíte mít zrealizovaný a plynařem zkolaudovaný vnitřní rozvod v domě. Takže zbývá ješte mnoho, především byrokratických, kroků...

-------------------------

Doplnění z 25. 8. 2014

Dle vyjádření společnosti  ČNES, a.s. a technického dozoru stavby IBH Kladno bude napuštěn plyn do části ul. Havířské (od ul  Ant. Suchého směrem k nádraží) a slepá ul. Kolmistra od ul. Ke garážím.

Další ulice přesto, že plyn je hotový se nestačí zdokumentovat, rovněž brání někteří vlastníci domů, kteří nemají zhotoveny kiosky.

Ivana Draxlerová, Odbor investic a správy majetku magistrátu

Kdy je možné domluvit zásobování uhlím na topnou sezónu (vzhledem k výhodnějším letním cenám)? (19/8/2013)

Pokud se v ulici pracuje a složené uhlí na ulici by bránilo pohybu stavební techniky je vhodné termín dodávky dohodnout přímo se stavbyvedoucím p. Polákem (602347450), který vyjde maximálně vstříc.

Ve spolupráci s VKM a.s. a Esta s.r.o. zpracoval Spolek Podprůhon

Jak bude řešeno napojení do kanalizace u nemovitostí v Havířské ulici, které budou spádově pod úrovní nového potrubí? (19/8/2013)

Proběhlo přesné zmapování situace a majitelům dotčených nemovitostí bude individuálně navrženo řešení.

Ve spolupráci s VKM a.s. a Esta s.r.o. zpracoval Spolek Podprůhon

Proč neprobíhá zároveň pokládání nové kanalizace, vodovodu i plynovodu? Proč se sítě řeší postupně, když to prodražuje a prodlužuje stavbu? (19/8/2013)

Bohužel, revitalizace Podprůhonu není zasíťování „na zelené louce“. Jednotlivé sítě mají jinou technologii pokládání, různý technologický krok. Protože se snažíme snížit riziko pro přilehlé nemovitosti, děláme co nejmenší a nejkratší výkopy a musíme se soustředit vždy na jednu síť a specifika jejich technologie. Vykopání ulice v celé šíři a revize všech sítí naráz se hned z počátku ukázalo jako nereálné. Pokládka sítí má své pravidla a musíme dodržovat prostorové uspořádání sítí a jejich ochranné pásma, to znamená, že nemůžeme položit všechny sítě do jedné rýhy, ale musí mít mezi sebou určitou minimální vzdálenost.
Omlouváme se tedy, že se v ulicích objevuje a bude objevovat mechanizace opakovaně, ale je to důsledkem maximální opatrnosti, o kterou od začátku projektu usilujeme.

Ve spolupráci s VKM a.s. a Esta s.r.o. zpracoval Spolek Podprůhon

Bude zaveden plyn do domů, které mají jediný přístup ze schodů R. Knotka? (7/5/2013)

Vazena pani Draxlerova (odbor investic a spravy majetku, Magistrat),

obracim se na Vas s dotazem od obyvatel Podpruhonu, kteri nemaji jiny pristup ke sve nemovitosti nez z dlouhych schodu R. Knotka. Jedna se o ctyri nemovitosti, c.p. 1223, 309, 357, 191.

Z nam znameho projektu vyplyva, ze schody nejsou zahrnuty v projektu rekonstrukce komunikaci. Jak je to se zavedenim plynu do zminenych nemovitosti? Mohou obyvatele pocitat s nabidkou plynove pripojky? V pripade ze ano, bude provadeci firma vest vykop pres schody, takze budou v nejake fazi uzavrene?

Dekuji predem za jasnou odpoved.

S pozdravem,

Mgr. Vladimir Liba

predseda o. s. Spolek Podpruhon

Dobrý den

Plyn je navržen podél schodů a přípojky k rodinným domů, které uvádíte jsou součástí projektu plynofikace.

Přípojka je vedena k domům pochopitelně přes schody.

Firma určitě zajistí obyvatelům nemovitostí přístup do objektů. Pokud je to možné firma dává přes výkopy podlážky.

Omlouvám se za pozdější odpovědi

Přeji hezký zbytek dne

Ivana Draxlerová