Spolek Podprůhon

Občanské sdružení Spolek Podprůhon vzniklo v roce 2006, jako iniciativa občanů čtvrti Podprůhon, kteří měli zájem podílet se na rozkvětu této „zapomenuté“ kladenské lokality.

Klademe si za cíl sjednotit občany Podprůhonu v jednání s úřady při prosazování prospěšných projektů. Chceme vstoupit jako účastníci do stavebních řízení, které se budou týkat investic do veřejných prostor a komunikací týkajících se naší čtvrti. Přicházíme s řadou vlastních projektů a námětů k regeneraci prostředí v Podprůhonu, které vyzdvihnou jeho historický ráz a zároveň umožní pohodlné a příjemné bydlení. Odmítáme strohá technická řešení, která jsou sice jednoduchá, ale znehodnocují genia loci. Vycházíme z předpokladu, že motivací k bydlení v této, v kladenském měřítku historické části města, nejsou relativně nižší ceny nemovitostí, ale potřeba bydlení v urbanisticky odlišných podmínkách (opak satelitních městeček z katalogových domků).

Rádi bychom prohloubili sousedské vztahy, jak starousedlíků, tak „náplavy“. Pořádáme a podporujeme různé společenské aktivity.

Spolek Podprůhon je spolu se Statutárním městem Kladnem pořadatelem tradiční výstavy Kladenské dvorky. Logo a název akce "Kladenské dvorky" je registrovanou ochrannou známkou ve vlastnictví Spolku Podprůhon

Pokud chcete podpořit naše aktivity nebo se stát členem Spolku, kontaktujte nás, budeme potěšeni.